This Week

TWIN CITY INVITATIONAL
JANUARY 23-24, 2021
HOSTED BY: MINI-HOPS GYMNASTICS

Updated 17-JAN-2021

LOCATION: Mound Westonka High School, 5905 Sunnyfield Rd E, Minnestrista MN 55364

MEET DIRECTOR: James Letzring 952.933.2452

UNIFORM: Standard

NOTES: Please review the emails from James regarding parking and where to enter the building

SESSIONS/LEVELS:
SAT – ( B / S / G / P&D ) Report Time 8:00am, March-In 8:30am, Awards 8:30pm
SUN – ( 3 / 8-10 / 6&7 / 4&5 ) Report Time 8:00am, March-In 8:30am, Awards 9:00pm

Covid Meet Details

Saturday, 23rd
Meet Ref: Kim Gotlund 847.951.4233

VAULT: Kelly Hoyt, Jeanie Lebel-Rabitoy
BARS: Johanna Jernberg, Anna Nikolaeva
BEAM: Linsey Hamilton, Silvia Rosales Johnson
FLOOR: Janna Glover, Holly Friker

Sunday, 24th
Meet Ref: Jasmine Swyningan 651.210.8837

VAULT: Mary Pica Anderson, Liz Hampe
BARS: Kylie Fortunato, Melissa Nicholson
BEAM: Mallory Mortensen, Connie O’Connell
FLOOR: Amanda Kuchar, Anna Nikolaeva

RAZZLE DAZZLE
JANUARY 21-24, 2021
HOSTED BY: LEGACY GYMNASTICS

Updated 20-Jan-2021

LOCATION: Warner Coliseum (State Fairgrounds) 1784 Judson Ave, Falcon Heights, MN 55108

MEET DIRECTOR: Kari Vaughn 763.360.9367
Frank Landis 612.250.7011

UNIFORM: Standard

SESSIONS/LEVELS:
THUR ( S / G ) Report Time 2:15pm, March-In 2:45pm, Awards 8:15pm
FRI ( 6&7 / 9&10 / 8 / D&P ) Report Time 8:05am, March-In 8:35am, Awards 9:30pm
SAT ( 5 / 4 / 3 / 4 ) Report Time 8:05am, March-In 8:35am, Awards 9:15pm
SUN ( B&P / B / S / G ) Report Time 8:05am, March-In 8:35am, Awards 9:00pm

NOTES:-Coffee, water, pop, individual snacks provided.
-ONLY Entrance to fairgrounds on Snelling Ave. Let them know you are going to the “gymnastics” event
-Usual judges parking under arches on west side of Coliseum
-bring your own Covid supplies ( mask!!!!!)
-No meals for Thursday. Bring your own food.
-Each day bring food as you need according to your response to “per diem/menus” from Kari.
-Always check this site before meet(s) due to last minute changes!

Covid Meet Details

 

Thursday, 21st
Meet Ref: Karin Ederer 612.226.1790

VAULT: LeaAnn Johnson
BARS: Jennifer Sampson
BEAM: Mary Pica Anderson
FLOOR: Silvia Rosales Johnson

Friday, 22nd
Meet Ref: Robin Ruegg 651.253.9932

VAULT:
Session 1-2: Mallory Mortensen, Barbara Tebben
Session 3-4: Mallory Mortensen, Anna Nikolaeva (report at 2:45)
BARS: Mary Pica Anderson, Melissa Nicholson
BEAM: Jennifer Sampson, Kim Gotlund
FLOOR: Karin Ederer, Amanda Kuchar

Saturday, 23rd
Meet Ref: Donna Jahn 651.235.3074

VAULT: Karin Ederer, Melissa Nicholson
BARS: Jasmine Swyningan, Mallory Mortensen
BEAM: Mary Pica Anderson, Nellie Kim
FLOOR: Robin Ruegg, Olga Gotsmanova

Practice judging, Jessica Schmitt, report time 3:30. UB/BB Session 3, V/FX Session 4

Sunday, 24th
Meet Ref: Kim Gotlund 847.951.4233

VAULT: Jonah Schmitz
BARS: Silvia Rosales Johnson
BEAM: Barbara Tebben
FLOOR: Kelly Hoyt